pátek 21. dubna 2017

První narozeninová "párty"

Upřímně, u nás rozhodně nelze mluvit o žádné párty. Já i můj muž jsme naprosto neslavící typy, takže fakt, že Raubíř měl dort a na něm svíčku je opravdu to maximum, na které jsme se zmohli. Byl s námi a se svými babičkami a dědečky a to si myslím musí stačit. Párty u něj přijdou a ještě budu ráda vzpomínat, jak slavil svoje narozeniny s námi doma. V klidu a v úzkém kruhu rodinném :-).


Prvonarozeninový dort
Základem oslavy byl dort, který je vhodný pro Raubíře, tedy roční dítě. Receptů se dá najít překvapivě celkem dost, takže už bylo jen na mně, který vybrat. U našich kamarádek vyhrál zcela jednoznačně dort od Madame Coquette - co si budeme nalhávat, je krásný, na první pohled lákavý i pro dospěláka a už svým vzhledem vypadá vlastně jako opravdový dort. Bohužel obsahuje dvě základní ingredience, které u Raubíře neprojdou ani sebelépe zamaskované: jogurt a banán. Takže jsem musela pátrat dál a naštěstí jsem našla skvělou inspiraci u Jantarky na Back on Trees blogu.

Základem byl rýžovo-jáhlový "korpus", který spočíval v rozvaření rýže a jáhel na tradiční snídaňovou kaši, lehce doslazenou rýžovým sirupem. Tuto kaši dáme do dortové formy vyložené pečícím papírem a lehce zapečeme na 180° asi 15 minut. Mezitím oloupeme tři jablka, nastrouháme je na jemno a s trochou vody povaříme do měkka. Uvařená jablka dáme na "korpus" a poklademe ovocem. Raubíř měl v té době zavedené maliny a borůvky, takže jsem pokladla tímto druhem a zalila rozvařeným agarem. 
Pokud pracujete s agarem poprvé, tak věřte, že můžete dát celý rozvařený sáček a lít na dort zatepla zcela tekuté. Já jsem čekala, že to začne tuhnout, takže místo krátkého povaření jsme to vařila docela dlouho, bez jakéhokoli výsledku a následně ze strachu, že dort utopím, jsem nalila jen část a zbytek zcela zbytečně vyhodila (nemůžu říct vylila, protože mezitím všechno s postupným chladnutím vytuhlo jako klasická želatina).

Úspěch dortu? No, "korpus" úspěch neměl, Raubíř ho odmítl. Zato vrchní část, jablíčka a ovoce v agaru, to si dal!


Dárečky
A pro všechny, co si lámete hlavu nad vhodnými dárky k prvním narozeninám ještě dodávám, co je u nás teď v kurzu a které hračky hned využíváme:

- molitanové kostky 
- káča


- jakákoli malinká autíčka, která se dobře drží a dá se s nimi jezdit (například tohle je super)
- hrací knížka (k maminčině veliké radosti :-))) a vlastně jakékoli další knížky

A odloženo na později zatím máme lego Duplo, které si maminka přála, ale tatínek má obavy o jeho výdrž....

Tak toliko reportáž z oslavy narozenin. Pro další narozeniny si dávám předsevzetí lepšího dortu - tedy takového, po kterém se prostě jen zapráší a dítě ho zblajzne a bude chtít další kousek. Můžete dávat tipy!

Geokačerka

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji, že jste si našli čas a zanechali komentář. Geokačerka

Děkuji, že jste si našli čas a zanechali komentář. Geokačerka